Potrzebne narzędzia 

Do zmiany przerzutki  potrzebujesz klucz imbusowy 5 mm do odkręcenia śruby mocującej przerzutkę, a także linki. Jeśli nie posiadasz spinki na łańcuchu, potrzebny będzie Ci rozkuwacz do łańcucha. Jeżeli planujesz wymienić stary łańcuch, to możesz użyć piłki do metalu.

Zdejmowanie tylnej przerzutki 

Pierwszym krokiem jest przesunięcie łańcucha na najmniejszą zębatkę kasety. Następnie trzeba odkręcić linkę przymocowaną do przerzutki. Gdy to zrobisz, zdejmij łańcuch z przerzutką.

Niektóre łańcuch są złączone za pomocą spinki, a taka spinka umożliwia bardzo łatwe rozpięcie łańcucha. Jeżeli nie ma spinki, to należy użyć rozkuwacza, a w ostateczności możesz użyć piłki do metalu.

Gdy pozbyłeś się łańcucha i odkręciłeś z przerzutki linkę, możesz odkręcić śrubę mocującą przerzutkę za pomocą klucza imbusowego 5mm w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara.

Instalacja przerzutki tylnej

Przed zainstalowaniem nowej tylnej przerzutki, powinieneś na śrubę mocującą nałożyć klej do gwintów, uniemożliwiający odkręcanie  się śrub. Gdy już przykręcisz przerzutkę do wieszaka, należy zamontować linkę. Na sam koniec załóż łańcuch. Jeżeli zakładasz nowy, to należy sprawdzić jego długość, a gdy jest za długi to go skróć.

Nas sam koniec zostaje Ci ustawienie nowego nabytku.

Artykuł na temat ustawienia przerzutki w rowerze znajdziesz poniżej:

Kliknij  tutaj aby sprawdzić ceny tylnych przerzutek.