Widelce Rock Shox 2019 – pierwsze wrażenie cz.2

Widelce Rock Shox 2019 – pierwsze wrażenie cz.2

Widelce Rock Shox 2019 – pierwsze wrażenie cz.2

Widelce Rock Shox 2019 – pierwsze wrażenie cz.2

Widelce Rock Shox 2019 – pierwsze wrażenie cz.2

Widelce Rock Shox 2019 – pierwsze wrażenie cz.2

RockShox ogłasza co będzie się działo z widelcami w 2019. Firma nie wprowadza żadnych rewelacyjnych ulepszeń ani nowych modeli. Spotkamy jedynie delikatne modyfikacje estetyczne, a także niewielkie zmiany w częściach widelców.

RockShox Judy

Kto powiedział, że rowery na poziomie podstawowym nie mogą uzyskać wszystkich najnowszych funkcji i wydajności? Judy jest zbudowana na zupełnie nowym podwoziu, zaprojektowanym według tej samej filozofii co Pike. Wyposażony zostanie w system BOOST ™ oznacza także miejsce na opony Plus, do 2,8 w obu modelach 27,5″ i 29 „, Będzie także kompatybilny z systemem Torque Caps który zapewnia dodatkową sztywność. Judy Gold ma na swoim pokładzie tłumienie Motion Control ™ RL, kompatybilny manetką OneLoc ™ , golenie zostaną pokryte powierzchnią nazywaną przez RockShox Fast Black, dzięki czemu widelec uzyska unikalny wygląd, a także poprawi się jego wydajność.

 

RockShox Pike DJ

Nowy Pike DJ jest również wyposażony w sztywne 35-milimetrowe golenie. Będzie mógł się pochwalić specjalnie dostosowanym tłumikiem Charger i systemem Solo Air, który zapewnia lepsze progresywne działanie.

W widelcu, który jest już bardzo wydajny, więc nie ma wiele do zamiany, z wyjątkiem grafik.

RockShox Bluto

RockShox Bluto, amortyzator który jest wykorzystywany w rowerach typu fatbike, zachowa oryginalne elementy konstrukcji, natomiast zostaną wprowadzone dwie różne opcje amortyzatorów. 

RCT3 wykozysta tłumik Motion Control z trzema stopniami regulacji (otwórz / pedał / blokada), natomiast RL użyje tłumika Motion Control, który będzie zgodny z manetką OneLoc. Zmienione  zostaną także naklejki RockShox. Widelec będzie dostępny na rynku: kwiecień 2018

 

RockShox Sektor RL

Wiele zmian dla Sektora RL przy zastosowaniu nowej sprężyny DebonAir. Zostały także zmienione pokrętła do regulacji jak i korek zabezpieczający wentyl od komory powietrza. Amortyzator będzie miał możliwość sterowania nim za pomocą blokad z kierownicy OneLoc. Golenie zostaną pokryte powłoką  Fast Black, która zmniejszy tarcie podczas pracy widelca. Zostanie on wyposażony w golenie o średnicy 32 mm, Sektor RL jest teraz kompatybilny z systemem Boost, dzięki czemu będziemy wstanie zamontować o wiele bardziej sztywne opony, a także sztywność całego układu znacznie się poprawi. Widelec będzie kompatybilny z piastami: 100, 120, 130, 140 i 150 mm w rozmiarze koła 27,5 lub 29 cali. Odnowiona zostanie także grafika z logiem RockShox.