Quarq ShockWiz – co to za wynalazek

ShockWiz

Quarq ShockWiz – co to za wynalazek

Quarq ShockWiz – co to za wynalazek

Quarq ShockWiz – co to za wynalazek

Quarq ShockWiz – co to za wynalazek

Quarq ShockWiz – co to za wynalazek

ShockWiz został stworzony przez firmę Quarq, ma on za zadanie analizować działanie amortyzatorów. To małe urządzenie zbiera informacje o pracy danego amortyzatora.  Analizuje on ciśnienie jakie jest w danym momencie w amortyzatorze z częstotliwością 100 razy na sekundę, jedno urządzenie jest w stanie jednorazowo zebrać informacje z jednego amortyzatora, dlatego aby mieć pełny zakres informacji w rowerze full suspensorium trzeba zrobić minimum dwa przejazdy. Działa ono tylko z amortyzatorami powietrznymi, urządzenie trzeba zamocować do ramy roweru bądź widelca, a następnie przewodem podłączyć do zaworu powietrza w amortyzatorze. 

Jakie jest jego przeznaczenie

Sprzęt ten zbiera informacje, a następnie pozwala określić charakterystykę zawieszenia.Wszystkie informacje o twoim zawieszeniu są wysyłane do twojego telefonu, wystarczy że ściągniesz sobie aplikację ShockWiz i połączysz ją ze swoim urządzeniem. Po zebraniu informacji z przejazdu system analizuje i przedstawia Ci jak jest ustawione twoje zawieszenie, a następnie pokazuje Ci co powinieneś zmienić w nim, np. ustawienia kompresji, tłumienia i ciśnienie. ShockWiz wykonuje pomiar podczas przejazdu, aby zebrał on prawidłowo informacje o twoim zawieszeniu potrzebujesz minimum jednego przejazdu, jednak gdy powtórzysz przejazd kilkukrotnie to szansa na pokazanie błędnych informacji znacznie spada.

ShockWiz

Quard wraz z nowym upgradem aplikacji dodał możliwość zbierania informacji o danym zjeździe, a następnie udostępnianiu ich innym kolarzom. Dzięki temu kolarz od razu będzie mógł prawidłowo ustawić charakter swojego zawieszenia. Jednak nie wiem czy to sprawdzi się to w naszym kraju, ponieważ pewnie garstka Polskich kolarzy używa tego sprzętu.  

Podsumowanie

Moim zdaniem ShockWiz jest przeznaczony dla zawodowych kolarzy. Rzadko się zdarza, że przeciętny kolarz zmienia ustawienia charakterystyki do każdego szlaku oddzielnie. Dlatego ten sprzęt jest przeznaczony dla zawodowców, którzy chcą wycisnąć wszystkie soki ze swojego roweru. Jeżeli spodobało Ci się to urządzenie to teraz jest dobry moment na kupno ponieważ producent opuścił ceny swojego produktu z 400 dolarów na 329USD. Tutaj macie link do strony producenta, Quarq ShockWiz. Jak sprawdzałem w Polsce ciężko jest dostać ten bajer, a na Niemieckiej stronie kosztuje on ok. 1600 zł, dlatego chyba bardziej się opłaca zamówić u producenta.