Pewnie zadajesz sobie pytanie jaki rower kupić za niewielką kwotę pieniędzy. Kupuj rozsądnie, a na pewno przekonasz się, że zakup taniego roweru nie wiąże się z ciągłymi awariami, brakiem komfortu i przyjemności z jazdy. 

Złota zasada – im tańszy tym mniej skomplikowany

Najczęstszym błędem ludzi kupujących tanie rowery, jest chęć posiadania jak najbardziej skomplikowanego roweru.  Bardzo często się spotkałem gdy ludzie kupowali rower do pracy z pełnym zawieszeniem i hamulcami tarczowymi.

Omijaj rowery z hipermarketów

W supermarketach bardzo ciężko znaleźć jest przyzwoity rower. Najczęściej jest to typowy chiński złom. W takich sklepach sprzedawcy nie mają praktyczne żadnego pojęcia co tak naprawdę sprzedają.

Unikaj tanich rowerów z pełnym zawieszeniem

jaki rower kupić
Tego typu roweru unikaj jak ognia.

Gdy twój budżet na rower jest ograniczony i posiadasz mniej niż 4000 zł, to od razu powinieneś odrzucić fulla.

Rowery z tanim zawieszeniem mogą być bardziej uciążliwe i mniej komfortowe od typowych sztywniaków.  Tanie fulle będą o wiele gorzej wyposażone w porównaniu do hardtaili ( tylko przednie zawieszenie) lub sztywny (bez zawieszenia). Oczywiście mówimy tu o takiej samej cenie fulla i hardtaila.

Staraj się trzymać zaufanych marek

jaki rower kupić

Nie wiesz jaki rower kupić, jakiej firmy? W Polsce posiadamy dwie godne zaufania i polecenia marki: Kross  i Romet. Produkują one bardzo fajne rowery, zarówno dla amatorów jak i osób ścigających się profesjonalnie. Chociaż nie należy wpadać w panikę, jeśli nie słyszałeś o danej marce wcześniej, wiele mniejszych firm produkuje super rowery. Przed zakupem warto poczytać o danej firmie.

Spojrzeć na recenzje

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest znaleźć informacje o danym rowerze. Przed zakupem warto poczytać recenzje lub zapytać się osób na forach. Wiele osób pisze w internecie swoje spostrzeżenia, wady i zalety danego roweru.

Rozważ zakup używanego roweru

Jeśli jesteś na tyle pewnie, aby kupić rower z drugiej ręki to może być świetny sposób na zdobycie fajnego roweru za rozsądne pieniądze.