1. Zestaw w przypadku przebicia opony

Najczęstszym problemem rowerzystów są kapcie. Gdy wybieramy się na dłuższą wycieczkę powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw, który pozwoli nam wyjść z opresji i  kontynuować wycieczkę. Taki zestaw składa się z dętki, mini pompki, minimum jednej  łyżki do ściągania opony z obręczy, a także możemy zabrać mleczko uszczelniające.  Taki zestaw rozwiąże wasze problemy.

2. Klucz wielofunkcyjny

Gdy jesteśmy na szlaku, w każdej chwili może przydarzyć nam się sytuacja w której będziemy musieli coś dokręcić. Dlatego przyda nam się zestaw kluczy. Posiada on zazwyczaj większość narzędzi do szybkich napraw. W takich kluczach możemy znaleźć: imbusy, śrubokręty, klucz nasadkowy, klucz do szprych a także skuwacz/rozkuwacz. Takie zestawy są bardzo małe i lekkie, nawet nie poczujemy, że go mamy podczas wycieczki.  Klucz wielofunkcyjny możesz kupić tutaj.

3. Przekąska i woda

Zawsze podczas dłuższej podróży złapie nas głód albo pragnienie. Dlatego zawsze powinniśmy mieć przy sobie jakąś przekąskę i wodę. Taką przekąską może być: kanapka, banan, baton energetyczny lub żel energetyczny. Żel energetyczny możesz kupić tutaj.

4. Plecak rowerowy

Wszystkie wymienione przedmioty musimy w coś zabrać. Możemy zabrać je w siatkę 😉 jednak lepszym rozwiązaniem będzie plecak rowerowy. Plecaki rowerowe mają różne pojemności, zaczynają się zazwyczaj od 5 litrów. W plecaku o takiej pojemności nie zabierzemy zazwyczaj dużo, ale najpotrzebniejsze rzeczy na pewno się zmieszczą. Plecaki dla rowerzystów często są wyposażone w bukłak na wodę, który bardzo ułatwi nam jej przechowywanie.  Plecak możesz kupić tutaj.

5. Odzież ochronna przed różnymi warunkami atmosferycznymi.

W podróży rowerowej często zdarza się, że nagle zmieniają się warunki atmosferyczne. Dlatego warto jest wziąć wraz z sobą kurtkę chroniącą na od deszczu a także przed chłodem. Nie możemy zapomnieć o skarpetkach na zmianę. Odzież rowerową możesz kupić  tutaj.