Sezon rowerowy ruszył już pełną parą, dlatego przydało by się delikatnie ulepszyć swój rower.  Oto pięć wskazówek które zwiększą frajdę z użytkowania roweru, a także dzięki którym unikniesz wiele niechcianych awarii.

Gąbka filtrująca

ulepszyć rower

Podczas jazdy w błotnistych warunkach często zdarza się, że wraz z rowerem do domu przywozimy masę błota. Oto świetna wskazówka dzięki której praktycznie pozbędziesz się problemu. Błoto często odkłada się w środku korby, na widelcu, a także na naszych siodełkach. Z pomocą przychodzi nam gąbka filtrująca. Wkładamy ją do środka korby pod siodełko, a także pod widelec. Nie tylko zatrzyma błoto, ale także poprawi wygląd roweru. Jeden arkusz wystarczy na zabezpieczenie wielu rowerów, więc podziel się ze swoimi przyjaciółmi tym patentem.

Taśma antypoślizgowa

ulepszyć rower

Dużym problemem rowerzystów, a szczególnie tych którzy jeżdżą w mokrych i błotnistych warunkach jest ześlizgiwanie się palców z manetek itp. Pozbycie się tego problemu jest bardzo łatwe. Wystarczy nam jedynie taśma antypoślizgowa. Pokryj taką taśmą swoje manetki. Jeden arkusz taśmy wystarczy na kilkadziesiąt rowerów, dlatego pomóż swoim znajomym pozbyć się tego problemu.

Spinka do łańcuch

ulepszyć rower

Wielu kolarzy gdy wybiera się na wycieczkę, czy na jakiś szlak rowerowy zabiera ze sobą dętkę, klucze, mleczko uszczelniające, jednak zapomina o zabezpieczeniu  łańcucha na wypadek zerwania się. Często zdarza się, że z łańcucha wyleci pin, a my jesteśmy kilkadziesiąt kilometrów od domu. Dlatego, aby uniknąć tego problemu wystarczy przyczepić spinkę za pomocą taśmy do linki lub innej części twojego roweru. Dzięki temu już nigdy nie utkniesz na szlaku z powodu zerwanego łańcucha.

Koszulka termokurczliwa / taśma izolacyjna

ulepszyć rower

Czy zdarzyło Ci się, że irytowały cię podczas jazdy plątające się i  uderzające o ramę pancerze? Jeżeli tak, to mam dla ciebie rozwiązanie. Jednym ze sposobów jest przełożenie linek przez koszulkę termokurczliwą. Trochę to potrwa, jednak za to poprawi estetykę roweru. Po prostu przełóż węże przez koszulkę, a następnie podgrzej ją, dzięki temu uzyskasz estetyczne wykończenie. Łatwiejszym sposobem ale mniej estetycznym jest owinięcie pancerzy taśmą izolacyjną.

Ochraniacz ramy

ulepszyć rower

Wiele ochraniaczy do łańcucha wystarcza na kilka przejażdżek. Bardzo dobrym sposobem, aby ochronić ramę będzie stara dętka. Wystarczy, że owiniemy nią rurę tylnego trójkąta, a końce owiniemy taśmą lub ściśniemy zaciskami. Droższym sposobem, ale za to bardziej estetycznym jest wykorzystanie taśmy kauczukowej. Taka taśma bardzo dobrze trzyma się ramy, a także przyjmuje uderzenia łańcucha.