RockShox Reba RL recenzja amortyzatora

0
1135

RockShox Reba RL – szczegóły 

  • Rozmiar kół: 27,5
  • Skok: 100 mm
  • Offset: 46 mm
  • Odległość osi od korony: 525 mm
  • Masa: 1575 g
  • Cena: kliknij TUTAJ
  • Teren testu: szutry, ścieżki leśne, singleracki, miasto
  • Czas trwania testu: 5 miesięcy

RockShox Reba RL jest dość lekki w porównaniu do tej klasy widelców o skoku 100 mm, jednak niska waga nie zawsze idzie w parze ze sztywnością.  Amortyzator Reba RL można zakupić z blokadą z kierownicy OneLoc lub bez niej.

Nie jestem najcięższy, więc sztywność amortyzatora nie jest moim problemem numer jeden.  Mając to na uwadze uznałem, że Reba jest akceptowalna, ale nie imponująca. Nigdy nie poczułem wyginania się, ale zauważyłem, że widelec nie śledzi, aż tak jak bym chciał jadąc po cięższym terenie.

Sprężyna Powietrzna

RockShox Reba RL recenzja

RockShox daje szereg zalecanych ciśnień do danej wagi rowerzysty, dlatego wybrałem ciśnienie według preferencji producenta. Do mojej wagi (80 kg) wybrałem  ciśnienie 120 psi. 

W rezultacie stwierdziłem, że amortyzator Reba pracuje dość  liniowo. Sprężyna powietrzna, zbyt często ugina się do samego końca. Nawet przy sagu około 10%, nadal używałem większości skoku widelca na stosunkowo małych przeszkodach. Na większych zagłębieniach  Reba często uginała się do samego końca, ale na niewielkiej hopce czułem się dość niekomfortowo, ponieważ widelec zatrzymał się dopiero na koronie.

Tłumienie 

RockShox Reba RL recenzja

Jest to RockShox Reba RL, co dwie ostatnie litery oznaczają, że dostajesz dwa rodzaje regulacji: stopniowej regulacji blokady i tłumienia. Podobnie jak w większości amortyzatorów RockShock znajduje się regulacja kompresji, a ilość zmian tłumienia między kliknięciami jest wystarczająca.

Blokada pozwala nam regulować w 5 kliknięciach, pomiędzy całkowicie zamkniętym i całkowicie otwartym. Podobnie jak prawie każdy widelec w pełni zamknięty nie jest całkowicie sztywny. Nadal istnieje minimalne ugięcie, dzięki czemu zapobiega katastroficznym zniszczeniom w przypadku zapomnienia o odblokowaniu przed najechaniem na jakąś przeszkodę.

Teoretycznie można uzyskać kontrolę nad tłumieniem kompresji za pomocą kliknięć między zablokowaniem i otwarciem blokady, jednak nie działa to dobrze w praktyce. Od czasu do czasu jeździłem widelcem z pierwszym kliknięciem ( jednym kliknięciem od pełnego otwarcia), ale nie czułem się zbyt dobrze.

Dobre tłumienie pomaga kontrolować ruch widelca podczas jego uginania się i między innymi pomaga mu w opanowaniu, przed znacznym uginaniem się podczas hamowania. Jednak tłumienie Reby nie jest aż tak imponujące, dlatego stopniowa regulacja blokady jest całkowicie przydatna.

Podsumowanie 

RockShox Reba RL nie jest widelcem, który miażdży konkurencyjne amortyzatory w podobnej cenie, ale jest całkowicie kompletny pod każdym względem. Chociaż istnieją inne widelce, które zachowują się o wiele lepiej, to na amortyzator  Reba RL nie mogę narzekać.       

Aby sprawdzić aktualną cenę amortyzatora kliknij TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here