Istnieje wiele rozwiązań umożliwiających przechowywanie roweru w pomieszczeniu. W tym poradniku proponuję dwa praktyczne sposoby przechowywania roweru.

Mocowania stałe

Jest to dobry sposób mocowania roweru, jeśli posiadasz solidne ściany. Małe i mocne różnego rodzaju uchwyty są najtańszą opcją i pozwalają zaoszczędzić dużo wolnego miejsca, szczególnie odczują to osoby posiadające kilka rowerów.

Wieszaki

Jeżeli posiadasz dość szeroką lub wysoką ścianę, to dobrym rozwiązaniem będą wieszaki przykręcane do ściany. Najprostszymi wieszakami i zarazem najtańszymi będą haki. Mierzymy najpierw długość ramy roweru, a następnie montujemy takie dwa haki do ściany na wygodnej dla Ciebie wysokości.

Bardziej zaawansowanym sposobem montażu będzie opcja wieszaka, do którego rower montowany jest za koło.

Montując wieszak do przechowywania poziomo roweru, zauważyłem,  że jednak gdy dojdzie do niego rower, to spora część ściany będzie zajęta.

 

Jedną z fajniejszych sposobów przechowywania roweru jest wyciąg, jednak aby zastosować takie rozwiązanie to musicie mieć sufit dość wysoko.  Na ogół są one najlepsze dla osób, które jeżdżą na rowerze dość okazyjnie. Jeżeli jazda na rowerze jest Twoim sposobem na życie  i sięgasz po niego bardzo często,  to w takim razie nie jest  to najszybsze rozwiązanie  dla Ciebie.  Zakładanie roweru na taki wieszak jest dość mozolne, w porównaniu z wieszakiem na ścianę.

Stojaki 

Jeżeli nie chcesz robić dziur w ścianach, czy suficie, to będzie dla Ciebie znakomite rozwiązanie. Taki stojak mocowany jest do sufitu i podłogi.

Innym sposobem jest stojak, który opiera się o ścianę. Taki stojak wygląda fajnie, jednak nie nadaje się do stosowania na śliskich podłogach.

Ostatnim rozwiązaniem będą stojaki wolnostojące. Ten sposób mocowania nie jest dość popularny, jednak będzie on dobry dla osób które chcą w każdej chwili przenieść taki stojak.

Wieszak i stojak na rower możesz kupić tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here