przedmioty na wyprawę

Jeżeli wybierasz się na rowerową wyprawę, to powinieneś się dobrze zaopatrzyć. Zazwyczaj przejeżdżamy długie trasy bez, żadnych awarii i innych nieprzyjemnych przygód, ale prędzej czy później przyjdzie dzień w którym bez sprzętu z naszego plecaka nie pojedziemy dalej. Dlatego postaram Ci pokazać co warto zabierać ze sobą na rowerową wyprawę oprócz niezbędnika rowowego ( pompka, dętka itp).

Dodatkowa bateria

przedmioty na wyprawę

W świecie smartfonów, kamer i innych sprzętów elektrycznych które nie grzeszą długością działania na baterii niezbędny będzie power bank bądź inne zapasowe baterie. Jazda z ciągle włączonym telefonem ze Stravą bądź inną podobną aplikacją całkowicie pochłonie twoją baterię. Dlatego warto się w taką zaopatrzyć. Wiele firm produkuje ciekawe i niedrogie power banki. Jeżeli używasz telefonu z nawigacją podczas rowerowych przejażdżek to warto jest się zaopatrzyć także w uchwyt na power banka, który jest montowany do kierownicy. Zapewni nam to ciągle naładowaną baterię, a także komfort, bo nie musicie co jakiś czas chować telefonu do plecaka, aby tam się ładował.

Filtr wody

przedmioty na wyprawę

Woda w naszym organizmie to podstawa, dlatego warto jest o to zadbać. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że zabrakło Ci wody, a sklepu nie było……? Właśnie dlatego filtr wody jest bardzo ważny. Taki filtr jest bardzo mały i poręczny.  Działa on dzięki wkładom które są wykonane z bardzo cienkich włókien, wyposażonych w mikropory których średnica wynosi 0,1 mikrometra. Jedyną wadą takiego filtra jest niemożliwość wymiany wkładu filtrującego, przez co filtr uszkodzony lub zużyty musi zostać wymieniony w całości.

Płachta biwakowa

przedmioty na wyprawę
Zdjęcie ze strony: laplander.pl

Płachta biwakowa, jest jednym z bardzo przydatnych rzeczy podczas wyprawy. Ochroni nas od deszczu, a także od promieni słońca w upalny dzień. Płachta może posłużyć jako koc termalny albo narzędzie sygnalizacyjne w razie wypadków. Przejdźmy do rozmiarów i wagi takiej płachty biwakowej. Większość z nich jest bardzo lekkich, jej ciężar wynosi od 300 gramów do 1 kilograma, w zależności od jej rozmiaru. Po złożeniu zajmuje ona tyle miejsca w plecaku co jeden bidon.  Ze względu, na jej niewielką cenę, a także wiele zastosowań, jest ona niezbędna w naszym plecaku wyprawowym.

Zestaw pierwszej pomocy

przedmioty na wyprawę

Możesz uznać, że ci się nigdy nie przydarzył wypadek to nie potrzebujesz apteczki, ale faktem jest, że kolarstwo górskie jest niebezpiecznym sportem. To, co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym, to miejsce, w którym jeździmy. Często jeździmy w terenie w którym ciężko jest znaleźć pomoc podczas wypadku. Musimy polegać na sobie, aby wyjść z trudnej sytuacji. Niezbędny jest zestaw pierwszej pomocy, który zapewni nam wszystkie niezbędne przedmioty, do opatrzenia ran powstałych na skutek wypadku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here